Школа №25 ім. М.О.Щорса м.Житомира
 Українська версіяРусская версия17.02.19 4:35  
Колектив ліцею > Кафедра вчителів початкових класів та груп подовженого дня
Черникова І.І.

Черникова Ірина Іванівна - категорія вища, вчитель-методист, нагороджена знаком «Відмінник освіти України».

Методична тема, над якою працює вчитель: «Розвиток творчих здібностей молодших школярів з математики, формування прагнення до самостійної інтелектуальної діяльності».


Ірина Іванівна активно працює над впровадженням у практику роботи інноваційних форм та методів навчання, елементів інтерактивних технологій - «Кооперативне навчання», «Технологія навчання у грі», «Навчання навичкам оптимального читання», «Модульна технологія навчання і рейтингова система оцінки знань», «Розвиваюче навчання», постійно забезпечує на уроках творчий психологічний клімат взаємовідносин, різнорівневий і диференційований підхід до навчання дітей, турбується про забезпечення творчих здібностей кожної дитини.

На уроках математики широко використовуються ігрові форми формування навичок усного рахунку, пам'ятки, зошити з друкованою основою, збірники задач, диференційований підхід для розв'язання текстових, різноманітні елементи алгоритмічного мислення. В процесі роботи над задачами використовуються «читацькі хвилинки», елементи інформатики і логіки.

Педагогічна практика включення в навчальний процес початкових навичок комп'ютерної грамоти переросла в створення «Авторської програми з інформатики для молодших класів» (сумісно з викладачем інформатики Ставською Н.І.).

Реалізація авторської програми дозволяє розвивати у школярів навички розв'язування завдань засобами формальної логіки - досягати висновків шляхом застосування логічних функцій імплікації (твердження типу «якщо - то), кон’юкції (твердження типу «і»), діз’юнкції (твердження типу «або»), заперечення (твердження типу «ні»), вміння планувати послідовність дій для досягнення певної (якщо в навчанні, то навчальної, якщо в наступній інтелектуальній діяльності, то інтелектуальної) мети, що забезпечується створенням певного алгоритму цієї послідовності дій.

Педагогічно обнадійливих результатів дозволяє досягти запровадження іншої авторської програми, розробленою Черниковою І.І., з курсу логіки для ліцеїстів четвертих класів. На основі реалізації в навчальному процесі цієї програми формуються початкові знання про закони і методи логічного мислення, в свою чергу, на основі яких вдається розв'язувати не тільки стандартні завдання, а, що є надто важливо, завдання з пошуково-творчим характером. В цьому ж курсі проводиться огляд та роз'яснення основних форм розумової діяльності: як формуються інтелектуальні поняття в будь-якій галузі діяльності людей; яким чином і згідно яких логічних законів треба оперувати з логічними судженнями, умовиводами. А на найбільш узагальненому рівні запровадження цього курсу надає поштовх і певні вміння до самостійної інтелектуальної діяльності школярів.

Черникова І.І. знайомить учнів з актуальними питаннями сьогодення - елементами курсу «Буквар економіки».

Як результат творчого підходу до своєї роботи високий рівень підготовки учнів до роботи в середній та старших ланках. Багато випускників ліцею пішли в життя з такими рисами як відповідальність, старанність, бажання множити свої знання завдяки тим початковим знанням і навичкам, які вони отримали на уроках Ірини Іванівни.

Склад кафедри вчителів початкових класів та груп подовженого дня:
Лісневська О.С. (завідувач кафедри), Баранова Л.І., Горбачевська Ж.О., Деркач Л.І., Колесник Т.І., Литвин Є.М., Лісовська Г.А., Малецька Л.С., Немировська Т.С., Петрова О.Л., Рудківська К.А., Рюміна Т.К., Савицька А.С., Ставська Н.Г., Цибуля О.В., Черникова І.І., Шидловська Н.В., Шостаківська Є.М., Щуліпенко Р.М.


Опубліковано на сайті: 31.05.2007

Карта сайту

Фотогалерея

http://pro.zhytomir.info
Що Ви знаєте про своє рідне місто?


Про Житомир і не тільки...


Украинский портАл