Школа №25 ім. М.О.Щорса м.Житомира
 Українська версіяРусская версия17.02.19 4:06  
Колектив ліцею > Кафедра вчителів початкових класів та груп подовженого дня
Горбачевська Ж.О.

Горбачевська Жанна Остапівна - вихователь групи подовженого дня; категорія – вища; вихователь-методист.

Проблемна тема, над якою працює педагог: «Роль психолого-педагогічних спостережень у підвищенні якості знань учнів».


Головною запорукою успіху учнів у навчанні вважає педагог їх:

  • фізичну готовність;
  • особисту активність;
  • рівень розумових здібностей.

Також велику роль відіграє здоров'я дитини та психологічний аспект, який визначається самою індивідуальністю (задатками особистості), а також сімейно-побутовим (родинним) вихованням, організованістю та психікою учня.

Тому основними підходами у підвищенні інтересу до навчання вважає насамперед психологічні дослідження, а саме, вивчення індивідуальних особливостей учнів (їх пам'яті, мислення, розумові здібності, характер...), проведення психологічних тестувань, бесіди з батьками. Це дає змогу реалізувати основні принципи навчання і виховання учнів такі як: індивідуалізація, демократизація, диференціація.

Працюючи в тісному контакті з класоводом, вихователь завжди планує проведення самопідготовки враховуючи вищевказані аспекти та використовує в роботі новітні технології навчання:

  • індивідуальний підхід до навчання;
  • інтерактивні технології (парну, фронтальну, групову, індивідуальну роботи учнів);
  • дидактичні ігри (роздатковий матеріал, подорожі в Країну Знань, різноманітні конкурси, вікторини…).

При цьому навчальний процес активізується, стає цікавішим. Діти вчаться само оцінюванню своїх знань, уболівають за своїх однолітків, допомагають один одному у навчанні. Діти більше міркують вголос, вчаться вірно і грамотно висловлювати свої думки, вчаться вислуховувати міркування своїх однокласників, а спілкування і співробітництво створюють позитивні умови для плідної співпраці. Учні вчаться аналізувати, дискутувати, а, значить, ці методи і прийоми стимулюють процес пізнання, створюють позитивний емоційний настрій, інтерес та потяг учнів до отримання нових знань. Тому вихователь для того, щоб підвищити інтерес до навчання, щоб пробудити у дітей інтерес до навчання, жадобу до знань, постійно працює над формуванням в учнів уміння самостійно здобувати і поповнювати свої знання.

У вільний від навчання час Горбачевська Ж.О. розвиває творчі здібності учнів за інтересами. Основне тут - не нав'язувати учням певну діяльність, а лише пропонувати, а вже учень обирає для себе улюблену справу по душі (ліплення, конструювання, малювання, плетіння, читання, гра в шахи...).

Так формуються групи дітей за інтересом. Почуття прекрасного формує акуратність, старанність, розвиває художній смак, творчі здібності.

Творчі звіти, хвилинки поезії, екскурсії, зустрічі з прекрасним здатні зворушити будь-яке серце, тому педагог намагається проводити їх якомога частіше.

У Горбачевської Ж.О. склалися хороші стосунки з колегами по роботі, вона завжди радо ділиться своїми наробками, знахідками. Батьки учнів, що відвідують групу подовженого дня завжди отримують грамотні консультації з виховання та навчання дітей.

Склад кафедри вчителів початкових класів та груп подовженого дня:
Лісневська О.С. (завідувач кафедри), Баранова Л.І., Горбачевська Ж.О., Деркач Л.І., Колесник Т.І., Литвин Є.М., Лісовська Г.А., Малецька Л.С., Немировська Т.С., Петрова О.Л., Рудківська К.А., Рюміна Т.К., Савицька А.С., Ставська Н.Г., Цибуля О.В., Черникова І.І., Шидловська Н.В., Шостаківська Є.М., Щуліпенко Р.М.


Опубліковано на сайті: 31.05.2007

Карта сайту

Фотогалерея

http://pro.zhytomir.info
Що Ви знаєте про своє рідне місто?


Про Житомир і не тільки...


Украинский портАл