Школа №25 ім. М.О.Щорса м.Житомира
 Українська версіяРусская версия19.02.19 23:36  
Колектив ліцею > Кафедра вчителів початкових класів та груп подовженого дня

Науково-методична кафедра вчителів початкових класів складається з 20 педагогів, серед яких 1 заслужений вчитель України Литвин Є.М., 1 вчитель-методист Черникова І.І., 7 вчителів з вищою категорією, 5 вчителів 1-ої категорії, 3 вчителі 2-ої категорії і 4 вихователя ГПД, один - спеціаліст. Всі педагоги постійно працюють над удосконаленням своєї роботи, над підвищенням науково-теоретичного, методичного рівня викладання предметів, використовують інноваційні форми і методи у навчанні і вихованні молодших школярів.

Виправдали себе цікаві форми роботи і моделювання уроків, розробки і обговорення диференційованих завдань для уроків української мови, математики, циклу “Я і Україна”, інформація членів кафедри про самоосвіту. Традиційними вже стали спільні засідання кафедри з соціально-психологічною кафедрою ліцею, на яких плідно обговорюються спільні проблеми. Традиційним стало також проведення декади початкових класів, під час якого всі вчителі і вихователі дають відкриті уроки, позакласні заходи, свята, конкурси, фестивалі.

Всі педагоги у своїй роботі використовують індивідуальний, диференційований підхід до навчання, особливу увагу приділяють особливо-орієнтованому підходу у навчання і вихованні молодших школярів. Вчителі навчають дітей умінню висловлювати грамотно і зв'язно свої думки, обґрунтовувати своє рішення чи обраний шлях розв'язання проблеми, вчать відрізняти суттєві і несуттєві ознаки об'єктів, виділяти головне, класифікувати, узагальнювати. Особливу увагу приділяється розвитку в учнів моральних якостей, умінню прислухатися до думок однолітків, вмінню розв'язувати спільно колективні завдання, уникати конфліктних ситуацій, толерантному ставленню до оточуючих. Вся навчальна і виховна робота вчителів і вихователів науково-методичної кафедри проводилась згідно Державного стандарту загальної середньої освіти в Україні.

На базі кафедри неодноразово проводились міські семінари, семінари, які проводив обласний інститут післядипломної освіти.

Так у 2001-2002 н.р. переважна більшість вчителів кафедри була задіяна у роботі методичного семінару для вчителів м. Бердичева по впровадженню особистісно-зорієнтованого навчання та особливостям введення 12-бальної системи оцінювання.

У 2004 р. вчителі кафедри Литвин Є.М., Черникова І.І., Лісневська О.С., Петрова О.Л. брали участь у проведені обласної науково-методичної виставки.

У 2002 р. вчитель Лісневська О.С. брала участь у міському конкурсі-огляді шкільних агітбригад, а у 2004 р. робота Цибулі О.В. (сценарій екологічного ранку) була визнана одною з кращих.

Вчителі Литвин Є.М., Черникова І.І., Баранова Л.І., Лісневська О.С., Лісовська Г.А. працюють у тісному співдружності з викладами педуніверситету, часто дають уроки для студентів.

Вчитель Лісневська О.С. у 2004-2005 н.р. брала участь у роботі круглого столу, який організували і провели викладачі кафедри методики викладання української мови ЖДУ ім. І.Франка по темі “Розвиток творчих здібностей школярів”.

Вчителі кафедри постійно приймають участь у методичних заходах, засіданнях творчих груп, які організовує методичний кабінет міського відділу освіти. На таких засіданнях виступали Горбачевська Ж.О. у 2002 р., по темі “Самореалізація вихователя та учнів - запорука успіху у навчанні та вихованні”, у 2002 р. по темі “Роль психолого-педагогічного спостереження у підвищенні якості знань учнів”, у 2004 р. виступ перед слухачами ОІППО по темі “Використання новітніх технологій при проведенні самопідготовки”, у 2005 р. - участь у науковій конференції у ЖДУ “Роль і місце особистісно-орієнтованого виховання у формуванні самооцінки учнів в умовах ГПД”.

Вчитель Черникова І.І. виступала у 2002 р. на міському метод об'єднанні вчителів початкових класів по темі “Особливості навчання учнів 6-ти річного віку”.

Вчитель Лісневська О.С. з 2000 по 2004 рр. була головою методичного об'єднання вчителів початкових класів м. Житомира, тому регулярно виступала на міських методичних об'єднаннях.

Вчитель Литвин Є.М. неодноразово виступала перед слухачами ОІППО, перед вчителями м. Рівного та Бердичева, демонструвала фрагменти уроків. Вчителі кафедри Литвин Є.М. та Черникова І.І. мають авторські програми.

Литвин Є.М. розробила авторську програму з української мови по експериментальному підручнику А.Б. Каніщенко “Світлинка”, та авторську програму з української мови “Елементи випереджувального навчання і використанні матеріалів монотипії для розвитку зв'язного мовлення дітей”.

Черникова І.І. розробила авторську програму з курсу “Логіка” для ліцеїстів 4-х класів та авторську програму з інформатики для молодших школярів.

Вчителі Петрова О.Л., Цибуля О.В., Лісневська О.С., Шидловська Н.В. брали участь у конкурсах “Вчитель року”. У конкурсі “Вчитель року – 2004” вчитель Петрова О.Л. стала лауреатом міського туру, а у конкурсі “Вчитель року – 2005” у номінації “класовод” вчитель Лісневська О.Є. стала лауреатом всеукраїнського туру.

Вихователі ГПД Щуліпенко Р.М. та Горбачевська Ж.О. брали участь у підготовці і проведенні семінару вихователів ГПД міста на базі школи № 25 по темі “Самореалізація вихователя та учнів - запорука успіху у навчанні та вихованні”.

Також вихователі ГПД ліцею Рюміна Т.К., Горбачевська Ж.О., Щуліпенко Р.М. та Шостаківська Є.М. брали участь у роботі обласних семінарів при ОІППО, давали відкриті заняття у 2002-2003 н.р., вересні 2004 р., квітні 2005 р.

Всі вчителі кафедри плідно працюють і у позаурочний час, беруть участь у багатьох акціях, конкурсах, мають вагомі результати.

Так, 16 учнів Литвин Є.М. здобули перемогу в конкурсі малюнка, який оголосила Укрзалізниця, за що були нагороджені цінними подарунками і екскурсією до м. Києва.

У 2004-2005 н.р. 2-Б клас класовода Лісневської О.С. переміг у міській акції-конкурсі “Пустунчик збирає друзів” від АТ “Рудь” і отримав багато цікавих подарунків, головний з яких поїздка до Київського цирку.

Учні Лісневської О.С. у 2005-2006 н.р. брали участь у конкурсі творчих робіт від журналу “Пізнайко”, 12 учнів мали нагороди, а Шельвестр Юлія отримала І місце на кращу творчу роботу серед дітей Житомирщини і була запрошена на Всеукраїнський конкурс від журналу “Пізнайко”, де отримала диплом лауреата.

Учні ліцею постійно беруть участь у шкільних, міських олімпіадах, мають призові місця. Так, Макарова Настя виборола на міській олімпіаді з української мови І місце у 2002-2003 н.р. (вчитель Литвин Є.М.), Алескеров Рустам виборов II місце у міській олімпіаді з математики у 2002-2003 н.р. (вчитель Черникова І.І.), учениця Башинська Юля зайняла І місце у міському конкурсі “Умілі рученята” у 2005-2006 н.р. (вчитель Лісовська Г.А.), а учні Ставської Н.Г. брали участь у 2005-2006 н.р. у Всеукраїнському конкурсі “Джміль та бджілка”.

Учні Черникової І.І. та Лісневської О.С. підготували спільний проект до Міжнародної акції “Добрик крокує планетою”.

Ожоженко Дмитро і Авраменко Богдан (вчитель Литвин Є.М.) в обласному конкурсі “Умілі рученята” по темі “Космос” вибороли II місце у 2004-2005 н.р., а Олєксєєнко Олександра зайняла І місце у міському конкурсі “Умілі рученята” у 2003-2004 н.р.

Учень Люференко Ілля (вчитель Литвин Є.М.) брав участь у Всесвітньому художньому фестивалі “Весела райдуга”, що відбувся у м. Львові (2005р., травень), де був відзначений дипломом і премією.

Козаченко Юлія (вчитель Лісневська О.С.) зайняла II місце у міській олімпіаді з української мови у 2003-2004 н.р.

Склад кафедри вчителів початкових класів та груп подовженого дня:
Лісневська О.С. (завідувач кафедри), Баранова Л.І., Горбачевська Ж.О., Деркач Л.І., Колесник Т.І., Литвин Є.М., Лісовська Г.А., Малецька Л.С., Немировська Т.С., Петрова О.Л., Рудківська К.А., Рюміна Т.К., Савицька А.С., Ставська Н.Г., Цибуля О.В., Черникова І.І., Шидловська Н.В., Шостаківська Є.М., Щуліпенко Р.М.


Опубліковано на сайті: 31.05.2007

Карта сайту

Фотогалерея

http://pro.zhytomir.info
Що Ви знаєте про своє рідне місто?


Про Житомир і не тільки...


Украинский портАл