Школа №25 ім. М.О.Щорса м.Житомира
 Українська версіяРусская версия19.02.19 23:35  
Колектив ліцею > Кафедра вчителів фізкультури, праці, захисту Вітчизни

Вчителі трудового навчання:
Гаврилюк В.В., Охрімчук П.А., Пономарьова Г.О., Писанок В.С.

Проблема вчителів трудового навчання виховати гармонійно розвинену особистість, особливо в наш час. Тільки в праці найповніше виявляються високі людські якості, можливості та обдарованість, саме праця є засобом самоутвердження самовияву,самореалізації особистості.

Вчителі використовують міжпредметні зв'язки, інтерактивні методики навчання, розвивають трудову активність учнів на уроках, формують практичні навики, розвивають логічне мислення і творчі здібності, виховують любов до рідного краю та народних традицій.

На протязі п'яти років вихованці вчителів приймали участь у багатьох конкурсах таких, як «Барви Полісся», «Знай, умій, фантазуй», у якому зайняли перше командне місце, у конкурсі на космічну тематику отримали перше призове місце, проводили велику кількість виставок учнівських робіт.

Вчителі фізкультури:
Бондар М.І., Зафран В.В., Золотухіна А.В., Ляшевич І.А.

На кафедрі фізичної культури працюють досвідчені вчителі, всі з вищою освітою, уроки проводять методично грамотно, удосконалюють свої навики та вміння.

Тема, над якою працює кафедра, - удосконалення техніки гри у баскетбол для розвитку рухливих якостей школярів. Вчителі використовують різні методи для досягнення цілі: фронтальний, груповий, змагальний, поточний, індивідуальний. Основна проблема - розвиток фізичних якостей на уроках фізкультури.

На протязі навчального року всі вчителі проводили відкриті уроки, допомагали вчителям молодшої школи та вчителям груп продовженого дня.

Вчитель Зафран В.В. давав відкритий урок для вчителів міста по темі «Коловий метод проведення уроку фізкультури».

Співпрацюємо з факультетом фізвиховання державного університету, кафедрою ОУППО, міським комітетом фізкультури та спорту, спортивними клубами «Гарт» та «Вікторія».

Щорічно проводимо змагання та конкурси. Так, у 2-4 класах проводили конкурс «Ну-мо, дівчатка!», «Козачата», «Перші кроки», «Веселі старти», «Мама, тато, я - спортивна сім'я». Змагання серед 4-х класів по міні-футболу.

В 5-11 класах учні брали участь в змаганнях по кросу, футболу, настільному тенісу, ручному м’ячу, шахам, баскетболу різних вікових груп, у фізкультурно- оздоровчому патріотичному фестивалі школярів України «Нащадки козацької слави», змагання з футболу «Київстар djuice ГО-ОЛ». Проводимо тижні та місячники фізкультури та спорту, дні здоров’я.

У 2004-2005 роках збірна 9-х класів по баскетболу зайняла перше місце в кубку міста Житомира, а збірна ліцею по баскетболу зайняла третє місце в спартакіаді школярів.

У 2005-2006 р. збірна ліцею з баскетболу зайняла перше місце в спартакіаді шкіл міста Житомира і брала участь в обласних змаганнях.

Методичні розробки:

 • Авторська програма Бондаря М.І. «Удосконалення рухливих якостей старшокласників».
 • Методичні розробки правила виховання фізичних здібностей (Зафран В.В.)
 • Комплекс вправ біля гімнастичної стінки та на гімнастичній лаві (Зафран В.В.)
 • Імітаційні фізкультхвилинки (Золотухіна А.В.)
 • Запобігання захворювання очей (Золотухіна А.В.)
 • Методика навчання грі у баскетбол у 4 класі (Золотухіна А.В.)
 • Правила поведінки на уроках фізкультури (Бондарь М.І.)
 • Фізичне виховання протягом навчального дня (Бондарь М.І.)
 • Методика коригуючої гімнастики при сколіозах (Обдіркіна І.П.)
 • Розвиток силових якостей на уроці фізкультури в молодшій школі (Обдіркіна І.П.)

Вчителі музики:
Скуратівська Л.М., Ставський В.О.

Скуратівська Людмила Мечиславівна працювала над проблемною темою «Розвиток хорових навичок у дітей».

Ставський Валерій Олександрович працював над проблемною темою «Розкриття і розуміння засобами музичної виразності художнього змісту класичного музичного твору».

Протягом п’яти років вчителі кафедри музики брали участь у конкурсах, фестивалях:

 • 2001 р. - друге місце міський хоровий конкурс.
 • 2003 р. - третє місце у військовому фестивалі «Пісня, обпалена війною».
 • 2004 р. - третє місце у міському хоровому конкурсі.
 • 2006 р. - третє місце - конкурс солістів (Іваницька Юлія).

Багато заходів проводиться по покращенню внутрішкільного життя ліцею. Це різноманітні конкурси, змагання, концерти. Такі як - свято Вчителя, Барвінчата 2 клас, Новий Рік, Зустріч з випускниками, 8 Березня, Свято до Дня Перемоги, Соборності України, День Матері і т.д.

Склад кафедри вчителів фізкультури, праці, захисту Вітчизни:
Гаврилюк В.В. (завідувач кафедри), Охрімчук П.А., Пономарьова Г.О., Писанок В.С., Бондар М.І., Зафран В.В., Золотухіна А.В., Ляшевич І.А., Скуратівська Л.М., Ставський В.О.


Опубліковано на сайті: 31.05.2007

Карта сайту

Фотогалерея

http://pro.zhytomir.info
Що Ви знаєте про своє рідне місто?


Про Житомир і не тільки...


Украинский портАл