Школа №25 ім. М.О.Щорса м.Житомира
 Українська версіяРусская версия17.02.19 4:39  
Колектив ліцею > Кафедра вчителів початкових класів та груп подовженого дня

Лісовська Галина Анатоліївна - вчитель II-ї категорії.

Проблемна тема, над якою працює вчитель: «Виховання екологічної культури у молодших школярів».


Останнім часом зростає необхідність акцентувати увагу на вихованні екологічної культури у молодших школярів, тому Лісовська Г.А. приділяє велику увагу у своїй роботі саме цій проблемі.

Виховну роль природи важко переоцінити. Спілкування з нею робить усіх нас добрішими, гуманнішими, духовно багатими. Природа годує, напуває, одягає людину, є джерелом її фізичного здоров’я, морального благополуччя, естетичної насолоди.

Першою ланкою формування екологічних знань, екологічної культури, екологічного мислення є початкова школа. Навчання екології має бути цікавим, максимально наближеним до життя, враховувати вікові особливості малюків.

Розпочинаючи роботу вже з 1 класу Лісовська Г.А. прагне викликати у дітей передусім допитливість, а згодом - стійкий інтерес до природи і на цій основі - відповідальне ставлення до всього живого, що просить нашої допомоги, захисту і любові.

Важливою для екологічного виховання учнів є робота, яка проводиться безпосередньо у природі, тому уроки-екскурсії є традиційними у роботі вчителя.

Ідеї екологічного виховання Лісовська Г.А. втілює у різний спосіб: під час екскурсії до лісу (парку, водойми) на уроках мислення серед природи, коли учні спостерігають за змінами як у живій, так і неживій природі та за працею людей, перевіряють прикмети про зміну погоди, з’ясовують особливості пір року, виявляють рослини і тварини з найближчого оточення, які потребують охорони.

Вчитель Лісовська Г.А. використовує різні види практичної природоохоронної діяльності:

  • догляд за шкільними квітниками та кімнатними рослинами в класі та школі;
  • озеленення школи;
  • збирання насіння квітів;
  • висаджування квітів, дерев;
  • регулярна підгодівля зимуючих птахів у холодний період року;
  • виготовлення та розвішування годівничок.

Під керівництвом вчителя діти виконують різні види природничих завдань:

  • збирають гербарій дикорослих рослин;
  • виготовляють альбоми, книжки-розклади про рослин і тварин;
  • складають казки, вірші, оповідання про довкілля;
  • виготовляють різноманітні поробки, аплікації з природного матеріалу.

Вчитель проводить тематичні виховні години «Люби і знай свій рідний край», конкурс малюнків «Золота осінь», «Зимонька-зима», проводить екскурсії до осіннього парку, конкурс на найкращу їдальню для птахів. На уроках читання діти складають казки, оповідання. На уроках української мови пишуть невеличкі твори, а на малюванні малюють картини рідної природи, на уроках трудового навчання - виготовляють різноманітні поробки.

Усі методи екологічного виховання вчитель Лісовська Г.А. застосовує комплексно, щоб отримати найбільший і найкращий результат.

Склад кафедри вчителів початкових класів та груп подовженого дня:
Лісневська О.С. (завідувач кафедри), Баранова Л.І., Горбачевська Ж.О., Деркач Л.І., Колесник Т.І., Литвин Є.М., Лісовська Г.А., Малецька Л.С., Немировська Т.С., Петрова О.Л., Рудківська К.А., Рюміна Т.К., Савицька А.С., Ставська Н.Г., Цибуля О.В., Черникова І.І., Шидловська Н.В., Шостаківська Є.М., Щуліпенко Р.М.


Опубліковано на сайті: 31.05.2007

Карта сайту

Фотогалерея

http://pro.zhytomir.info
Що Ви знаєте про своє рідне місто?


Про Житомир і не тільки...


Украинский портАл