Школа №25 ім. М.О.Щорса м.Житомира
 Українська версіяРусская версия19.02.19 22:42  
Наш ліцей > Співпраця з вищими навчальними закладами

Науково-методична робота в ліцеї здійснюється на базі творчої співпраці з вищими навчальними закладами (Державний Університет ім. І.Франка, Житомирський технологічний університет, Агроекологічний університет, Європейський університет сучасних технологій, Київський міжнародний університет).

Спільна діяльність школи з вузами базується на 3-х провідних напрямках, а саме:

 1. Науково-дослідницькому:
  • спільна наукова робота ліцеїстів з викладачами та студентами вузів в рамках МАН;
  • апробація нових психолого-педагогічних ідей науковців;
  • спільні засідання кафедр;
  • участь педагогів у наукових семінарах, конференціях, виставках;
  • лекції науковців.
 2. Освітянському:
  • використання лабораторій вузу;
  • проведення факультативів, спецкурсів викладачами;
  • розроблення різнорівневих завдань і критеріїв до вступних випробувань;
  • створення ліцеєм умов для проходження практики студентами.
 3. Виховному:
  • участь студентів та викладачів в позаурочних заходах, проведенні гурткової роботи;
  • проведення спільних регіональних конкурсів, інтелектуальних ігор, фестивалів;
  • психолого-педагогічні дослідження з питань організації роботи класних колективів;
  • проведення консультацій "Для вас, батьки".

Найбільш плідною є співпраця з Державним університетом ім. І.Франка в науково-виробничому комплексі "Полісся", який створений згідно наказу Міністерства освіти і науки України. Між університетом та ліцеєм укладена відповідна угода.

Відчуваючи потреби сьогодення в питаннях економічної освіти, її практичної спрямованості, ми знайшли однодумців в Житомирській регіональній спілці підприємців при підтримці, на той час, голови Житомирської обласної державної адміністрації М.М.Рудченка.

В жовтні 2002 р. в приміщенні школи № 25 міста Житомира відбулося відкриття першого в області класу — лабораторії економічної освіти в рамках регіонального соціально-економічного проекту "СРІБНА ВЕЖА". В церемонії відкриття класу взяли участь вчителі та учні школи, почесні гості. Серед запрошених - голова Житомирської обласної державної адміністрації Микола Миколайович Рудченко, голова Житомирської регіональної спілки підприємців Юрій Валентинович Водерацький, директор Житомирського підрозділу Європейського університету Лариса Василівна Ткачук та інші.

Даний клас є результатом спінпраці Житомирської регіональної спілки підприємців та дирекції школи №25 м. Житомира і створений в рамках комплексного довгострокового регіонального проекту "СРІБНА ВЕЖА".

Основною метою проекту є формування нового економічно освіченого молодого покоління місцевих підприємців шляхом реалізації наступних завдань:

 • матеріальна та методична підтримка шкільної економічної освіти, залучення до цього процесу ресурсів регіональних бізнес - асоціацій та наукового потенціалу місцевих університетів;
 • вивчення сучасного вітчизняного та зарубіжного досвіду початкової економічної освіти, розробка власних методик та реалізація освітніх програм для старшокласників;
 • сприяння підготовці викладачів економічної освіти, поєднання класичних та новаторських підходів до економічної освіти в школі;
 • залучення студентів старших курсів місцевих навчальних закладів до викладацької та тренерської роботи в школах за програмами проекту.

Ідея голови Житомирської регіональної спілки підприємців Юрія Водерацького про створення класу - лабораторії в рамках програми "Стратегія успіху" для старшокласників була підтримана керівництвом Житомирського підрозділу Європейського університету та дирекцією школи № 25. Вже в червні 2002 року реалізацію програми було розпочато з підготовки першого такого роду класу на базі школи № 25. Сьогодні - це один з найкраще обладнаних класів в області, що забезпечує відмінні умови для навчання. Тут впроваджується програма початкової економічної освіти для старшокласників "Стратегія успіху". Це спільний освітній курс регіональної спілки підприємців та членів Житомирського молодіжного об'єднання "XXI Платформа" студентів старших курсів місцевих вузів. Першим етапом програми було проведення циклу тренінгів для учнів 10-11 класів з метою надання початкових економічних знань з основ підприємництва, а також можливості отримання базового рівня курсу самомаркетингу. Початковий етап програми вже пройшли окремі класи ліцею.

Дана програма є невід'ємною складовою довгострокового проекту "СРІБНА ВЕЖА", що увібрав в себе цілий комплекс програм соціально-економічного напряму: щорічна Поліська відзнака "СРІБНА ВЕЖА", Міжнародний Форум бізнес-асоціацій, міжнародний фольклорний фестиваль та інші.


Опубліковано на сайті: 31.05.2007

Карта сайту

Фотогалерея

http://pro.zhytomir.info
Що Ви знаєте про своє рідне місто?


Про Житомир і не тільки...


Украинский портАл