Школа №25 ім. М.О.Щорса м.Житомира
 Українська версіяРусская версия19.02.19 23:08  
Колектив ліцею > Кафедра вчителів початкових класів та груп подовженого дня
Щуліпенко Р.М.

Щуліпенко Раїса Мокіївна - вихователь групи подовженого дня; I категорія.

Методична тема, над якою працює педагог: «Використання дидактичних ігор, інтерактивних технологій в роботі ГПД під час виконання домашніх завдань».


Вихователь групи продовженого дня Щуліпенко Р.М. в своїй роботі для того, щоб підтримати інтерес дітей до навчання, щоб сформувати чітку систему логічного мислення, використовує різноманітні ігрові прийоми, впроваджує у навчальний процес ситуації з ігровою мотивацією. Кожна дидактична гра виконує різні функції - збагачує пізнавальний досвід дітей, розвиває мислення, мову, уяву, точність при висловлюванні думок. Але головна мета введення ігор у навчальний та виховний процес - викликати інтерес до навчання.

Вихователь активно впроваджує в роботі інноваційні форми та методи навчання, використовує елементи інтерактивних технологій: «кооперативне навчання», «Технології навчання у грі», «розвиваюче навчання». Пропонує дітям сюжетно-рольові ігри при вивченні букв: «Магазин», «Зоопарк», «Рукавичка», «Школа» та ін.

Також вихователь використовує такі ігри як «Рукавичка», «Струмочок», намагається підбирати такі ігри, що передбачають елементи драматизації, бо саме цей вид роботи дає змогу дітям погратись, перевтілитись в іншого персонажа і стати на якийсь час ним самим, зайняти його позицію.

Діти із задоволенням інсценізують казки «Про двох цапків», «Дві кізочки», «Червона шапочка» та ін.

Перед початком виконання домашніх завдань Щуліпенко Р.М. використовує «розумові розминки». Наприклад:

  • У гаражі 5 тракторів, а комбайнів менше. Яку відповідь можна обрати? (4, 3, 2, 1) Поясніть.
  • З множини слів: метр, кілометр, кілограм, дециметр, сантиметр, міліметр, вилучи зайве слово. Якою спільною назвою можна об'єднати ці слова, що залишилися?

Дидактична гра «Знайди пару».
На дошці записані два стовпчики слів:
Поняття ознаки
огірок дерев'яна
парта зелений
лимон веселий
Яка ознака зайва? Чому?

Дидактична гра «Три слова» (розвиває логічне мислення, творчу уяву, активізує словник).
Вихователь називає три слова: два іменники, один прикметник. Завдання: придумати речення, в яке включити одночасно усі три слова.

Гра «Вінегрет» розвиває мовлення, літературні здібності, нестандартне мислення. Завдання: із заголовків газет скласти інформацію про нечувану ситуацію.

Перед виконання домашнього завдання з математики вихователь використовує технологію «Мікрофон» для кращого засвоєння таблиці множення. Гра «Починай з відповіді». Вихователь дає «мікрофон» певному учневі і каже 2*6, учень дає відповідь і передає «мікрофон» сусідові й називає наступний приклад і т.д.

Під керівництвом вихователя діти проводять різноманітні конкурси, змагання, вікторини.

Поглиблення різноманітних видів діяльності підвищує інтелектуальний рівень дітей, дозволяє використовувати, застосовувати сучасні передові технології і ставить дітей у такі умови, в яких гармонійно розвивається особистість, в яких діти з найменшими затратами сил і часу набувають якнайбільше навичок і знань, необхідних для сьогодення.

Склад кафедри вчителів початкових класів та груп подовженого дня:
Лісневська О.С. (завідувач кафедри), Баранова Л.І., Горбачевська Ж.О., Деркач Л.І., Колесник Т.І., Литвин Є.М., Лісовська Г.А., Малецька Л.С., Немировська Т.С., Петрова О.Л., Рудківська К.А., Рюміна Т.К., Савицька А.С., Ставська Н.Г., Цибуля О.В., Черникова І.І., Шидловська Н.В., Шостаківська Є.М., Щуліпенко Р.М.


Опубліковано на сайті: 31.05.2007

Карта сайту

Фотогалерея

http://pro.zhytomir.info
Що Ви знаєте про своє рідне місто?


Про Житомир і не тільки...


Украинский портАл