Школа №25 ім. М.О.Щорса м.Житомира
 Українська версіяРусская версия19.02.19 22:44  
Колектив ліцею > Кафедра вчителів початкових класів та груп подовженого дня

Шостаківська Євгенія Миколаївна - вихователь групи подовженого дня; I категорія.

Проблемна тема, над якою працює педагог: «Екологічне виховання молодших школярів».


Головним для школярів молодшого шкільного віку є розуміння того, що все навколо нас залежить тільки від людини.

Мета - зберегти на Землі все, допомогти природі бути такою чистою, бажання берегти її і примножувати її багатства.

У своїй роботі вихователь Шостаківська Є.М. використовує різні методи і прийоми роботи з дітьми для того, щоб виховання їх було якомога ефективнішим. Традиційними стали екскурсії в парк, до річки, в поле, спостереження за птахами, тваринами, рослинами. Вихователь постійно звертає увагу на те, що любов до природи це не звичайне споглядання, відсторонене милування її красою, а й активна допомога, дбайливий догляд, розумне користування всім, чим вона багата.

Виховну роботу вихователь проводить у формі спостережень, дидактичних ігор, праці з кімнатними рослинами, висаджуванням насіння в горщики. Часто використовується дидактична гра «Живе - неживе» (1 горщик, насінина і камінець, спостереження: що проросте, чому?).

Вихователь у своїй роботі весь час наголошує увагу на тому, що і живу, і неживу природу треба любити і берегти. Якщо піклуватися, то природа завжди буде квітучою і щедрою, тоді всі зможуть відчути на собі її життєдайну щедрість.

Традиційною формою роботи у вихователя Шостаківської Є.М. стало виготовлення і розвішування на пришкільній ділянці годівничок, турботливе ставлення до зимуючих птахів. Діти на прогулянці завжди слідкують, щоб у годівничках були крихти хліба, насіння, зернята, спостерігають за тим , які птахи прилітають до годівниць, малюють своїх улюбленців.

На виховних годинах і у вільні хвилини діти разом із вихователем читають оповідання про тварин, знайомляться з цікавими відомостями, відвідують бібліотеку.

У вільний від навчання час, після виконання домашніх завдань вихователь Шостаківська Є.М. вчить дітей доглядати за кімнатними рослинами, як правильно за ними доглядати, вчить тому як правильно поливати квіти, як розмножуються квіти, намагається створити разом з учнями класну кімнату затишною і зеленою.

Шостаківська Є.М. формує групи дітей за інтересами, намагається закласти в душі дітей ту «іскру», що може запам'ятатись через роки, вчить бережливому ставленню, збереженню до найкращого, вчить бачити красу у всьому, що оточує дітей.

Вихователь у своїй роботі використовує цікаві розповіді, хвилинки-цікавинки, проводить зустрічі з прекрасним, вона вірить, що систематичні зустрічі з прекрасним здатні зрушити маленьке дитяче серце, зробити його добрішим.

Склад кафедри вчителів початкових класів та груп подовженого дня:
Лісневська О.С. (завідувач кафедри), Баранова Л.І., Горбачевська Ж.О., Деркач Л.І., Колесник Т.І., Литвин Є.М., Лісовська Г.А., Малецька Л.С., Немировська Т.С., Петрова О.Л., Рудківська К.А., Рюміна Т.К., Савицька А.С., Ставська Н.Г., Цибуля О.В., Черникова І.І., Шидловська Н.В., Шостаківська Є.М., Щуліпенко Р.М.


Опубліковано на сайті: 31.05.2007

Карта сайту

Фотогалерея

http://pro.zhytomir.info
Що Ви знаєте про своє рідне місто?


Про Житомир і не тільки...


Украинский портАл