Школа №25 ім. М.О.Щорса м.Житомира
 Українська версіяРусская версия17.02.19 4:05  
Колектив ліцею > Кафедра вчителів початкових класів та груп подовженого дня

Ставська Ніла Григорівна - вчитель 1-ї категорії.

Проблемна тема: "Дидактичні ігри в початковій школі, як засіб пізнання учнів".


Працюючи над своєю проблемною темою, вчителька Ставська Н.Г. підбирає такі цікаві вправи та ігри, які можуть бути з успіхом використані на всіх уроках. Адже гра - це не просто забава, а в одночас і весела школа життя. Вона не лише розвиває фантазію, кмітливість, спритність, а й вчить справедливості, чесності, ознайомлює з уявленнями про світ. У процесі гри виробляється звичка зосереджуватися, працювати вдумливо, самостійно, розвивається пам’ять, увага, прагнення до знань. Вчителька добирає ігри залежно від завдань уроків, знань учнів. Для розвитку уваги учнів до звукового складу вона пропонує:

  1. "Мовні загадки", як-то утворити нове слово, замінивши першу літеру в даному слові.
  2. Мовні ігри "Склади слова з літер слів".
  3. Буквенні загадки.
  4. Словотворчу роботу.

Під час опрацювання теми "Речення" використовує різноманітні деформовані тексти. Гру "Який знак в кінці речення?" та інші. "Читання - це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе", - сказав В.Сухомлинський.

Вчителька любить уроки читання і вважає, що вони завжди будуть з основних форм одержання інформації. За допомогою різних ігрових ситуацій вона вчить дітей читати і розвиває їх мовлення і мислення. Це такі ігри: "Магазин", "Іграшки", "Хто більше запам’ятає", "Плутанина", "Хитрі слова", "Знайди риму", а також різні чистомовки, шаради, ребуси, анаграми.

Ставська Н.Г. працює з цікавим матеріалом на різних етапах уроку індивідуально, в групах, з цілим класом. Наприклад, на уроці "Я і Україна", вивчаючи тему "Горизонт, сторони горизонту. Орієнтування на місцевості", вчителька запропонувала учням розгадати кросворд, відгадуючи загадки. Учні разом з вчителем складають різні схеми, ланцюжки. На закріплення назв міст і річок проводить гру "Міста і ріки", "Хто більше знає". Залюбки учні працюють з зашифровками, головоломками, криптограмами, розв'язують цікаві природничі задачі, які пропонує їм вчителька.

В процесі гри на уроках математики учні виконують різні вправи, де їм доводиться порівнювати, виконувати різні дії, тренуватися в усному рахунку. Вчителька з учнями виконує такі цікаві завдання:

  1. Завдання для розвитку пам’яті, уяви і логічного мислення.
  2. Математичні диктанти і математичні ребуси.
  3. Завдання на перевірку кмітливості учня, швидкості реакції.
  4. Завдання на розвиток винахідливості.
  5. Задачі-жарти, задачі-вірші, казкові задачі.

Для більш міцного засвоєння геометричного матеріалу Ставська Н.Г. виготовляє цікаві картки і на уроці дає кожному учню. На них завдання: заштрихуй на малюнку тільки трикутники; назви всі геометричні фігури і сконструюй робота; з яких фігур складено фігуру кота, сніговика. Усні рахунки вчителька проводить у вигляді різних ігор: "Мовчанки", "Хто швидше", "Ніч і день".

За допомогою гри вчителька Ставська Н.Г. вчить дітей наполегливості, справедливості, чесності, робити правильно висновки, міркувати. Розвиває в учнів фантазію, кмітливість, пам’ять, увагу. Щоб у очах малюків не згасав вогник допитливості, щоб навчання стало для них натхненною, захоплюючою працею.

Склад кафедри вчителів початкових класів та груп подовженого дня:
Лісневська О.С. (завідувач кафедри), Баранова Л.І., Горбачевська Ж.О., Деркач Л.І., Колесник Т.І., Литвин Є.М., Лісовська Г.А., Малецька Л.С., Немировська Т.С., Петрова О.Л., Рудківська К.А., Рюміна Т.К., Савицька А.С., Ставська Н.Г., Цибуля О.В., Черникова І.І., Шидловська Н.В., Шостаківська Є.М., Щуліпенко Р.М.


Опубліковано на сайті: 31.05.2007

Карта сайту

Фотогалерея

http://pro.zhytomir.info
Що Ви знаєте про своє рідне місто?


Про Житомир і не тільки...


Украинский портАл